English deutsch Русский française hrvatski

Niedziela, 16 cze 2024
Słowniki i leksykony

Z myślą o tłumaczach i innych profesjonalnych grupach zawodowych (naukowcach, prawnikach, lekarzach, architektach, inżynierach budownictwa, itd.), posiadamy w ofercie sprzedaży bezpośredniej oraz sprzedaży wysyłkowej językowe słowniki specjalistyczne. Zakres słownictwa w nich zawartego zwykle dotyczy wąskiej terminologii branżowej. W miarę rosnącego zainteresowania planujemy sukcesywnie rozszerzać ofertę o kolejne pozycje książkowe. Docelowo zamierzamy wypełnić lukę na rynku literatury słownikowej w taki sposób, aby każda osoba mająca do czynienia ze słownictwem specjalistycznym w jednym miejscu mogła zakupić interesujące ją pozycje literaturowe różnych wydawnictw, co do tej pory było problematyczne. Dodatkowo prezentowane w sklepie tytuły często będą opatrzone naszymi autorskimi recenzjami i ewentualnymi rekomendacjami. 

 

Ponadto sięgamy jeszcze głębiej, pragnąc ułatwić Państwu szybkie sprawdzanie znaczenia nieznanych pojęć i terminów z wąskich dziedzin wiedzy, w których Państwo poruszają się. W tym celu oferujemy leksykony. Niektóre pozycje książkowe zawierają tłumaczenie haseł na kilka języków obcych lub przynajmniej na język angielski, a większość podaje również ich etymologię. Leksykon (słownik encyklopedyczny), cytując za Wikipedią, to "uporządkowany zbiór wiedzy, ujęty w formie haseł wraz z ich podstawowymi opisami, lub też zawierający wiedzę encyklopedyczną w formie skondensowanej. Jest formą pośrednią pomiędzy słownikiem opisującym hasła czysto definicyjnie a encyklopedią, zawierającą artykuły bogato opisujące przedstawiane tematy. Leksykon może być specjalistyczny, opisując wybraną tematykę wiedzy, lub też dotyczyć tematyki uniwersalnej. Czasami leksykonem nazywa się również typową encyklopedię, o ile dotyczy ona wąsko określonej tematyki".

 

Przy wyborze asortymentu, którym handlujemy, kierujemy się jakością i utylitarnością produktów. Sprzedajemy tylko wartościowe tytuły. Na przykład nie handlujemy tymi słownikami tematycznymi, które zawierają ubogą listę haseł, o ile na rynku są dostępne słowniki o szerszym zakresie leksyki z danej dzidziny. Jeśli chcą Państwo poznać szczegóły oferty i nabyć nasze produkty, zapraszamy do naszego sklepu internetowego. Towar wysyłamy w ciągu 1-3 dni roboczych. Alternatywnie książki można pooglądać i zakupić bezpośrednio na miejscu. Nasze biuro tłumaczeń i księgarnia mieści się w centrum Jaworzna, na rogu ulic Grunwaldzkiej i Matejki. Można rozsiąść się wygodnie i spokojnie przeglądnąć dostępne książki, nawet przy kawie lub herbacie i ciastku. Tego nie oferują typowe księgarnie. Zapraszamy!

Przejdź do: sklep internetowy  


formularz kontaktowy / mapa / Copyright 2012 by Best Text  |  Realizacja: